Halit Ultav - SON ÇAĞMA roman
Halit Ultav - SON ÇAĞMA roman
Back Cover
Stok kodu: 978-605-70087-7-0 Kategoriler:

Description

Halit Ultav bu kez okurlarına, SON ÇAĞMA romanıyla, doğum yeri Terme’den seslenmiş.

Kısa aralarla peş peşe yayınlanan, Bir Kâse Sütlaç, Ruşen Hoca – Bozkurda Göveren Fidan-Eber Gölü ve İhtiyar Avcı,ve  Mumusun’dan sonra, insan manzaralarına bir yenisini daha eklemiş. Yazar bu eserinde, gelenek, görenek, kurnazlık ve doğa koşulları wsarmalında yaşam mücadelesi veren yöre insanlarının hayatlarını gerçekçi bir çerçeveye yerleştirip, yer yer yerel ağızı da kullanarak renkli bir anlatımla, edebiyatımıza değerli bir belge sunmuş.

Eski çağlarda Amazonlar’ın yaşam alanı olan Themiskyra’da, günümüzda Terme ilçesinin bereketli topraklarında, sürüp giden yaşamı, o yaşam içinde yer alan insanlar arası ve doğa – insan çelişkilerini anlatan sürükleyici bir roman. Kahramanlarından birisi bilim adamı, diğeri eğitimsiz bir köylü olmasına karşın, çocukluk yıllarında edindikleri kimlikleri öne çıkan aynı yörenin iki insanı arasındaki benzerlikleri ele alırken yerele bağlılığın sosyolojisini de irdelemiş.

Eğitimi ve kimliği ne olursa olsun, yurt sevgisini yitirmemiş olanlar, bu romanda kendi yaşamlarındaki değerler sistemine koşut bölümler bulacaktır.

Book Details

Ağırlık 335 g
Boyutlar 14 × 1,7 × 21 cm
Baskı Sayısı

1. Basım

ISBN

978-605-70087-7-0

Kitap Boyutları

15 x 21

Sayfa Sayısı

232

Yayın Tarihi

Haziran 2022

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Son Çağma” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir