Back Cover
Stok kodu: 978-605-70087-3-2 Kategoriler: Etiketler:

Description

Matos Ağaoğlu’nun yaşamı başlı başına bir paradokstur. Onun yaşamının gizlerine girdikçe yeni gizlerini keşfede¬ceksiniz. Daha önce Matos Kişi’nin yaşamındaki Üç Mayıs Günü’nün birinci gününü konu alan romanı okumuş ama Matos Ağaoğlu’nun yaşamındaki girdap içinde girdap yaratan, bizi düşüncelerimizle ve düşündüklerimizle çelişkiye düşü¬ren o paradoksal yaşamının sırlarına erememiştik. Matos Kişinin Yaşamından Üç Mayıs Günü’nün ikinci gününü konu edinen bu ikinci roman da Matos Kişi’nin sırlarıyla dolu. Bilmenizi isteriz ki, Matos Kişi’nin sırlarına ermeden, dünyanın sırlarına hep yabancı kalacaksınız.
Yazar Aynullah Akça romanın sonunda “Matos olayı da birkaç gün haber bültenlerinde ilk sırayı işgal ettikten sonra giderek gündemin alt sıralarına düştü. Ancak hiçbir zaman güncelliğini kaybetmedi.” Diyerek bu sırlı gizlerle dolu yaşam hakkında bir ipucu verse de kitabı okumadan o sırlara varmanın olanağı yok bizce. Çünkü yine yazarın dediğine göre, “…ta ki Büyük Tufan’dan sonra bütün merkezi hükümetlerin, kara kutusu durumundaki gizli servislerin arşivleri birer birer açılıncaya kadar.” Beklememiz gerek.
“…Molla Emmi, İranlı din âlimleri gelecek Mehdi’nin adıyla sanıyla Matos Ağaoğlu olduğunu mu söylediler?”
Molla kısa bir tereddütten sonra;
“Hayır, onların tarifinden Mehdi’nin bizim Matos olabileceğini ben çıkardım. Senin de fikrini aldıktan sonra Tebriz’deki Baş Müctehide Matos’un adını bildi¬reyim dedim.”

Book Details

Ağırlık 400 g
ISBN

978-605-70087-3-2

Çevirmen

Başak Tanyeri

Sayfa Sayısı

180

Yayın Tarihi

Nisan 2021

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Matos Kişinin Hayatından Seçilmiş Üç Mayıs Günü – İkinci Gün” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir